1. Pamiętasz, jak w czasie salsoteki w Stofie podszedł do Halszki taki jeden młody i patrząc mętnym wzrokiem, jak szalejemy z Albą w dziesięć par w rytmie merengue zapytał dramatycznie ” …kurna, o co tu chodzi? Jakie wy prochy bierzecie?”…
więcej >>

2. „Wielbię taniec
uwalnia on człowieka od ciężaru spraw,
wiąże oddzielonego ze wspólnotą.Wielbię taniec,
który wiele wymaga i wspiera:
zdrowie i jasny umysł,
uskrzydloną duszę. 
więcej >> 

3. Tańcz
Gdy ruch staje się ekstatyczny, jest tańcem. Gdy ruch jest tak totalny, że nie ma ego, jest tańcem. Taniec powstał jako technika medytacji. Na początku taniec miał służyć osiągnięciu ekstazy, gdy znika tańczący, pozostaje tylko taniec, nie ma ego, nikt nie manipuluje, ciało płynie spontanicznie. Nie potrzeba szukać żadnej innej medytacji. (…) Taniec jest jednym z najpiękniejszych zjawisk, jakie mogą przydarzyć się człowiekowi. (…) 
więcej >>

4. Joga a sztuka
Różnica między jogą a tańcem polega na tym, że joga jest sztuką perfekcji w działaniu, podczas gdy taniec jest sztuką perfekcji w ruchu. W tańcu chodzi o wyrażenie siebie na zewnątrz za pomocą ruchu, w jodze natomiast wewnątrz panuje ogromny dynamizm, lecz zewnętrzny obserwator dostrzega tylko bezruch. 
więcej >>

5. „Nietzsche powiedział, że czasem dochodzimy do momentu, w którym robi się tak żle, że można uczynić tylko jedno z dwojga – śmiać się albo oszaleć. Dzisiaj trzecią możliwościa jest taniec”
Jonathan Carroll „Białe jabłka”

6. O historii salsy można poczytać tutaj: http://11dom.pl/salsa-historia-cz-1/