plus
Poniedziałek 17:00 , Spontańce dla kobiet – Mary Skubis
Czwartek 19:40 – Intudance – Dorota Kamecka

Spontańce – Maria Skubis

Spontańce to zaproszenie do tańca intuicyjnego, swobodnego ruchu bez narzuconej formy. To praktyka świadomej obecności w ciele, to rodzaj medytacji w ruchu, która sprzyja fizycznej, psychicznej i duchowej integracja człowieka. Stanowi element arteterapii, w której dzięki obcowaniu z muzyką i własną ekspresją opartą na improwizacji można lepiej poznać siebie, swoje emocje oraz pracować nad harmonią w ciele i umyśle.

Praktyka pozytywnie wpływa na Twój dobrostan. Jesteś wśród ludzi – doświadczasz bycia częścią grupy, ruch Cię ożywia i reguluje układ autonomiczny (pomaga Ci się zrelaksować), możesz wyrazić swoje emocje. Na poziomie fizycznym poszerzasz zakres ruchu, otwierasz ciało, rozmiękczasz napięcia, pogłębiasz oddech. Uczysz się siebie. Wszystkim tym sterujesz sam/a – w zgodzie ze swoimi zasobami. 

Improwizujesz sięgasz do swojej kreatywności, uczysz się odpuszczać kontrolę i szukać nieoczywistych rozwiązań, co możesz zastosować później w życiu codziennym.

Spontańce pomagają zwiększyć świadomość ciała i emocji, zrelaksować się, mogą stanowić ekwiwalent treningu, a także narzędzie do autoekspresji i zabawy improwizacją.

PONIEDZIAŁKI 17:00-18:00

Spontańce dla kobiet

Grupa z tańcem intuicyjnym tylko dla kobiet. Podczas zajęć eksplorujemy różne tematy i  metafory, części ciała czy sposób poruszania się w tańcu oraz zwiększamy świadomość ciała. Pojawiają się elementy pracy z obrazem, rysunkiem czy pisaniem ekspresyjnym. Zawiązujemy grupę, dzięki której czujemy się bezpiecznie i swobodnie w ruchu. Jesteśmy otwarte na wszystko, co się pojawia w tańcu, ale przede wszystkim szukamy przyjemności w ruchu. 

Cena: 40 zł/godz
Karnet ważny miesiąc: 145 zł
Miejsce: 11 Dom, Powstańców Śląskich 58d, Wrocław

Kontakt i zapisy:

791 300 921, skubis.mj@gmail.com

Prowadząca: Maria Skubis.

Maria Mery Skubis – jestem facylitatorką tańca intuicyjnego. Pracuję od 11 lat z ludźmi w obszarze ruchu i edukacji. Jestem absolwentką kursu technik terapii tańcem i analizy ruchu oraz kursu choreoterapii jako metody odreagowania napięć w ciele. Jestem praktykiem masażu hawajskiego Lomi Lomi Nui. Fascynuje mnie to, jak nasze ciała, umysły i dusze mogą się integrować i wzajemnie uzupełniać – stanowiąc w końcu jedność. Sama uwielbiam tańczyć i pozwalać ciału prowadzić mnie, nie zastawiając się nad kolejnym ruchem i obserwować, co dzieje się we mnie. Biorę udział w licznych projektach związanych z improwizacją i wpływem sztuki na dobrostan człowieka. To, co robię wynika z głosu serca. Pragnę, aby ludzie mogli czuć się w swoich ciałach bezpiecznie i wygodnie.

Korzystam z ruchu improwizowanego i naturalnego, contact improvisation, terapii tańcem i ruchem (DMT), języka ruchu Laban/Bartenieff, modelu procesu kreatywnego Bonnie Meekums, elementów dramy, technik oddechowych, medytacyjnych i relaksacyjnych.

Mam wspaniałych nauczycieli, inspiratorów i przewodników: Katarzyna Dańska, Izabela Guzek, Aga Sokołowska, Paweł Konior, Dorota Kamecka, Milan Kozanek, Tomek Pomersbach, Joanna Hussakowska (5Rytmów®), Haga Zawitowska, Anna Tymes, Iwona Olszowska, Emma Bonnici, Aga Rybak.

 

Intudance – Dorota Kamecka

Zapraszamy na te zajęcia wszystkich lubiących ruch. 
Będziemy poznawać różne możliwości poruszania się w zgodzie z wewnętrznymi impulsami, odkrywać jak dzięki świadomości ciała można poruszać się bez wysiłku. Poruszając się spontanicznie, intuicyjnie, improwizując, będziemy uświadamiać sobie lepiej ruch w naszym ciele, pogłębiać odczuwanie zmysłów, energii.
Dzięki takim ćwiczeniom poznamy lepiej siebie, zwiększymy świadomość ciała i naszych potrzeb. 

Nauczymy się w swobodnej improwizacji wchodzić w kontakt z innymi uczestnikami, inspirować się nawzajem i cieszyć z bogactwa różnorodnego tanecznego ruchu. Twórczo włączymy do naszego ruchowego repertuaru bogactwo nowych możliwości.

Intudance = ruch intuicyjny, spontaniczny, inspirujący i twórczy

Prowadząca: Dorota Kamecka

Dla kogo:

dla osób lubiących improwizować z różnymi formami ruchu. Kobiet i mężczyzn

Cena:

karnet 100 zł/4 godz, 200 zł/8 godz.,
Pojedyncza godzina: 30 zł lub Multisport, Ok System,

Zapisy:

doro.kamecka@gmail.com
tel. 726 515 498

 

 

https://youtu.be/3HWYy7RlVs0