Taniec intuicyjny

plus
Wtorek lipiec-sierpień 19:30-20:30, od września 20:45 – 21:45 – Spontańce – Maria Skubis
Czwartek 19:40 – 20:40 – Intudance – Dorota Kamecka

Spontańce – Maria Skubis

Wytańcz emocje i myśli, wyraź się w tańcu intuicyjnym. Tańcz i bądź!Spontańce – regularne sesje spontaneczne we Wrocławiu. Zajęcia dedykowane wszystkim tym, którzy lubią spontaniczny taniec oparty na ruchu intuicyjnym z muzyką w tle.  Spotykamy się, aby porzucić codzienne role, maski, formy i przez godzinę bawić się intuicyjną interpretacją bodźców poprzez taniec. Czym są bodźce? To muzyka, temat danych zajęć, moje wskazówki i to, co w danym dniu gra w duszy każdej i każdego z nas. Każdy jednak sam jest swoim przewodnikiem i bierze na swój spon-taneczny warsztat tyle, ile chce.

Spontańce to zajęcia dedykowane wszystkim tym, którzy lubią spontaniczny taniec oparty na ruchu intuicyjnym do muzyki. W trakcie spotkania bawimy się ruchowo-taneczną interpretacją bodźców bez narzuconej formy. Inspiracją jest muzyka różnych gatunków, temat zajęć, interakcja z innymi uczestnikami, nasze wnętrze lub wskazówki prowadzącej. Każdy jednak sam jest swoim przewodnikiem i bierze na swój spontaneczny warsztat tyle, ile chce. Struktura zajęć: taneczna rozgrzewka i wejście świadomością w ciało, taneczna improwizacja, relaks.

Spontańce pomagają zwiększyć świadomość ciała i emocji, zrelaksować się, mogą stanowić ekwiwalent treningu, a także narzędzie do autoekspresji i zabawy improwizacją.
Cena: 25 zł za zajęcia
Miejsce: 11 Dom, Powstańców Śląskich 58d, Wrocław

Kontakt:

791 300 921, skubis.mj@gmail.com

Prowadząca: Maria Skubis.

O sobie:  Od 11 lat pracuję z dorosłymi i dziećmi w obszarach ruchu i edukacji. Trenowałam fitness i wspinanie, którego uczyłam. Mimo świetnej sylwetki było mi źle w moim ciele, a emocje stawały mi korkiem w gardle. W 2015 odkryłam taniec intuicyjny na OpenMind Festiwal w Kanadzie i zrobiło mi się lepiej. Odwiedziłam szereg warsztatów związanych z tańcem – Biodanza (Agnieszka Sut), 5 Rytmów (Tomasz Szymocha, Joanna Hussakowska), Sensual Practice (Haga Zawitowska), Duchowość Tańca (Tomasz Saheal Kudłacz), a w zeszłym roku zaczęłam Improwizację Kontaktową u Doroty Kameckiej. Na co dzień praktykuję taniec intuicyjny oparty o spontaniczny, niekontrolowany ruch do muzyki – to dla mnie trening i medytacja. Zatańczmy!

Intudance – Dorota Kamecka

Zapraszamy na te zajęcia wszystkich lubiących ruch. 
Będziemy poznawać różne możliwości poruszania się w zgodzie z wewnętrznymi impulsami, odkrywać jak dzięki świadomości ciała można poruszać się bez wysiłku. Poruszając się spontanicznie, intuicyjnie, improwizując, będziemy uświadamiać sobie lepiej ruch w naszym ciele, pogłębiać odczuwanie zmysłów, energii.
Dzięki takim ćwiczeniom poznamy lepiej siebie, zwiększymy świadomość ciała i naszych potrzeb. 

Nauczymy się w swobodnej improwizacji wchodzić w kontakt z innymi uczestnikami, inspirować się nawzajem i cieszyć z bogactwa różnorodnego tanecznego ruchu. Twórczo włączymy do naszego ruchowego repertuaru bogactwo nowych możliwości.

Intudance = ruch intuicyjny, spontaniczny, inspirujący i twórczy

Prowadząca: Dorota Kamecka

Dla kogo:

dla osób lubiących improwizować z różnymi formami ruchu

Uwagi: Minimalna ilość uczestników: 10 osób

Cena:

karnet 90 zł/4 godz, 160 zł/8 godz.,
Pojedyncza godzina: 25 zł lub Multisport, Ok System,

Zapisy:

doro.kamecka@gmail.com
tel. 726 515 498