Zapraszamy szczególnie osoby, które tańczą dla własnej przyjemności i taniec traktują jako dobrą zabawę i miły sposób na  spędzenie czasu z innymi. 
Tańczymy w małych grupach (max 20 osób). Tempo nauczania dostosowujemy  do możliwości uczestników zajęć. 
Nie przygotowujemy do pokazów, konkursów i występów estradowych. 
Zależy nam, żeby nasi kursanci po prostu (po)lubili tańczenie.

salsa solo Anna Tymes

Salsa solo

Salsa suelta – solo, salsa w parach, tango argentyńskie, flamenco, intudance, świadomość ciała. Okazjonalnie szkockie tańce Ceilidh, folkowe piątki i wieczory improwizacji w tańcu.

flamenco Magda Sajko

Flamenco

Zapraszamy na kurs flamenco dla początkująch, znających podstawy.

Flamenco to hiszpański taniec z Andaluzji, z cygańskimi korzeniami, pełen emocji, rytmu, kolorów. Tańczony głównie solo , zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Wykonywany rownież w duetach i układach grupowych.

Podstawowe rytmy to m.in. rumba, sevillana, solea, buleria, alegria.

Intudance

Intudance – taniec intuicyjny z wykorzystaniem technik tańca współczesnego.

Zapraszam na te zajęcia wszystkich lubiących ruch i taniec. Będziemy poznawać różne możliwości poruszania się w zgodzie z wewnętrznymi impulsami, odkrywać jak dzięki świadomości ciała można poruszać się bez wysiłku. Poruszając się spontanicznie, intuicyjnie, improwizując , będziemy uświadamiać sobie lepiej ruch w naszym ciele, pogłębiać odczuwanie zmysłów, energii.

 

 

 

Contact Improvisation

„W Contact Improvisation nie chodzi o kroki, ruchy, ale o spotkanie, tworzenie i odkrywanie. Chodzi o ciekawość.” Nancy Stark Smith
Contact Improvisation to forma tańca współczesnego, która rozwinęła się na początku lat 70-tych w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu uwielbiana przez tancerzy na całym świecie. Uczy uważności, akceptacji, obecności, otwartości, kreatywności, a także przekraczania własnych granic.

Ceilidih

Tradycyjne tańce z Europy i innych stron świata.

W programie nauka tańców:
szkockie: 
The Canadian Barn Dance, 
The Carcassian Circle,
The Strip The Willow,
The Carcassian Circle, 
The Posties Jig, 
The Flying Scotsman 

 

Salsa w parach

Salsa to taniec latynoski, więc pełen energii, luzu i radości.
Uczymy się salsy kubańskiej (na 1), kroków i figur tańczonych w parze i ruedy, czyli układu dla wielu par. Jest to jednocześnie czas nauki i czas zabawy, poznawania rytmu i odkrywania dla siebie przyjemności z ruchu i spotkania z innymi tańczącymi. Grupy są małe, max do 20 osób, co zapewnia komfort i indywidualne podejście do uczestnikow. Tempo nauki jest dostosowane do możliwości grupy.

Tango

Naukę tanga argentyńskiego rozpoczynamy od poznania charakteru tego tańca i zasad, które tworzą jego niepowtarzalny charakter. To mężczyzna prowadzi ruch, kobieta podąża za nim. On się nią opiekuje, inicjuje ruch, ona odpowiada na jego propozycje. Kroki i figury są formą rozmowy, sposobem na spotkanie się.
Uczymy się więc tańczyć, a zarazem słuchać się uważnie, odczytywać nieme znaki. Mężczyźni mogą doskonalić się w prowadzeniu, a kobiety doświadczać, jak to jest gdy dajemy się prowadzić.