Tańczymy – bo lubimy. Cieszy nas ruch, rytm, wspólna zabawa. Mamy satysfakcję z tego, że rośnie krąg ludzi, dla których taniec jest częścią codzienności i sposobem na świętowanie. Mija kolejna wiosna, lato, jesień, zima, a nas fascynuje to, co dzięki tańczeniu odkrywamy i doświadczamy. 

11 Dom – działa od 2003 roku. Stworzyła go grupa przyjaciół, żeby mieć miejsce do spotkań, rozmów, tańca, ruchu i rozwoju. Jesteśmy wdzięczne Basi, Gosi, Mirkowi za dobry początek i 4 lata wspólnej działalności w naszym Ośrodku Twórczego Rozwoju na Chopina. Basi, Dorocie i Halszce, że dołączyły do nas i i wspierały rozwój tego miejsca. Naszym ówczesnym uczestnikom zajęć i spotkań za serdeczną obecność. Czasem tęsknimy za nimi, tarasem z widokiem na Morskie Oko i salą, gdzie tak dobrze nam było. W 2008 roku przeniosłyśmy się z tańcem do pięknej Lustrzanej Sali na Wierzbowej, nasi przyjaciele swoje zajęcia zaczęli prowadzić w innych miejscach, tworząc nowe przedsięwzięcia.

Zajmujemy się organizowaniem i prowadzeniem zajęć tanecznych i kursów, warsztatów, weekendowych i letnich wyjazdów. Nasze najczęstsze rytmy to salsa, zwłaszcza z dużą domieszką Afryki i tango argentyńskie. Od czasu do czasu robimy Ceilidh i wtedy królują celtyckie tańce, uzupełniane przez folklor z innych stron. A na wyjazdowych zajęciach eksperymentujemy i improwizujemy przy bardzo różnej muzyce z całego świata.
Dla zachowania równowagi zaprosiłyśmy też do naszej sali zajęcia qigongu, stylu Lecący Żuraw.

Więcej o historii naszego tańczenia tutaj.

Zapraszamy do nas

Ania i Beata Tymes