Wakacje z tańcem

10 – 16.lipca 2022 – Wakacje z salsą i flamenco – Dom Pod Lipą – Silna Nowa – szczegóły wkrótce

14 – 20.sierpnia 2022 – Wakacje z tańcem i qigongiem – szczegóły wkrótce

Wakacje z tańcem i qigongiem 2021

  • 15 – 21 sierpnia 2021 (6 dni) – Dom Pod Lipą – Silna Nowa – brak miejsc , zapisy na listę rezerwową

Dom Pod Lipą w Silnej Nowej

Miłośników tańca, spragnionych ruchu, wszechstronnego aktywnego odpoczynku i głębokiego relaksu – zapraszamy na wakacje do Silnej Nowej. Będziemy tam tańczyć, poruszać się zgodnie z potrzebami naszego ciała, odkrywać różnorodne rytmy i formy, uważnie praktykować i beztrosko się bawić.

Proponujemy zajęcia z ćwiczeniami świadomości ciała i intuicyjnego ruchu, swobodną salsę, etniczne tańce i wywodzący się z Chin qigong.

Zapraszamy tych, którzy od lat podążają ścieżką tańca i tych, którzy dopiero na nią wstępują. Zadbamy o to, żeby niezależnie od wieku, kondycji, umiejętności, każdy mógł skorzystać z możliwości, jakie dają te różne formy ruchu.

Zaplanowanych zajęć będzie 5 godzin dziennie, pozostały czas wypełnimy innymi wakacyjnymi przyjemnościami np.: spacerami po pięknej okolicy, pływaniem w jeziorze, jeżdżeniem na rowerach, śpiewaniem przy ognisku, leniwym nicnierobieniem.

Salsa – tańczymy salsę sueltę, czyli swobodną z dużą domieszką improwizacji, w grupie. W myśl, że ten najlepiej tańczy salsę, kto się nią najbardziej umie cieszyć. Bawimy się znajdowaniem pełni ruchu w prostych krokach, harmonii przy zachowaniu indywidualnego stylu. Czasem w szalonych mocno afrykańskich brzmieniach, czasami powolnych i lirycznych. Pozwalamy, żeby transowe rytmy rozluźniały nas, budziły energię i beztroską radość.

Ćwiczenia świadomości ciała – W trakcie zajęć będziemy uświadamiać sobie ruch w naszym ciele, pogłębiać odczuwanie zmysłów, przepływu energii. Będziemy poruszać się spontanicznie, intuicyjnie, eksplorując różne sposoby bycia w przestrzeni, doświadczania swojej obecności i kontaktu z innymi osobami. Twórczo włączymy do tańca bogactwo nowych możliwości.

Tańce z innych stron świata – czerpiemy ze źródeł różnych kultur, wybieramy proste układy, takie, które można od razu albo po krótkim przygotowaniu zatańczyć. Nawet jeśli się nigdy nie tańczyło ‘kroków’, można włączyć się w krąg czy układ i dać się porwać, zarazić. Zadziwić się, że to wciąga, daje moc. Ulubione nasze tańce to Speckherin, serbska Biserka, macedońska Gajda, rosyjskie Walenki, żydowski Nigun Atik i Ma navu, grecko-armeńskie Misirlou, irlandzki Winds on The Tor, szkocki Canadian Barn Dance i szkocko-irlandzko-bretoński Circassian.

Qigong – poznajemy i praktykujemy ćwiczenia stylu nazywającego się Lecący Żuraw. Wywodzi się on z wielowiekowej tradycji chińskiego qigongu. Jego płynne, spokojne ruchy zostały dobrane tak, że otwierają wszystkie meridiany w ludzkim ciele i odblokowują stawy, dzięki czemu przywracają harmonię energetyczną w organizmie. Jest to też forma ćwiczeń koncentracji uwagi i zwiększania świadomości ciała. Wszystko to służy zdrowiu i lepszemu samopoczuciu. Naszym mistrzem jest Profesor Liu Zhongchun. Więcej na www.qigong.org.pl

Zajęcia prowadzą:
Ania Tymes – salsa suelta, tańce z różnych stron świata, 
Dorota Kamecka – ćwiczenia świadomosci ciała, improwizacja
Beata Tymes – salsa
Basia Starzyńska – qigong i ćwiczenia oczu

Miejsce:

Dom Pod Lipą, w Silnej Nowej (Miedzichowo), niedaleko Pszczewa (lubuskie/wielkopolskie). Działający od wielu lat Ośrodek Osobistego Rozwoju Sylwii i Marcina Remez. W cichym leśnym otoczeniu, blisko pięknego i czystego jeziora Chłop.
Jedzenie: posiłki wegetariańskie lub mieszane
Noclegi: pokoje 3 i 4-osobowe, wspólne łazienki.

Rozkład jazdy busów Miedzyrzecz, Pszczew .Istnieje możliwośc odebrania uczestników z Międzyrzecza i/lub Pszczewa i dowiezienia do Domu pod Lipą.
Dojazd autem i mapki tutaj. Z Wrocławia pojedziemy w kilka samochodów, w miarę możliwości zabierzemy osoby niezmotoryzowane.
Prognoza pogoda dla Pszczewa.

Plan zajęć

Ramowy, przykładowy plan zajęć:
08:15 qigong
09:00 śniadanie
10:00 – 12:00 Ćwiczenia ruchowe na świadomość ciała, Improwizacja
12:00 Zajęcia różne wakacyjne: jeziorko, rowery, śpiewanie, rysowanie,
14:30 obiad
15:00 Zajęcia różne, czas wolny
17:00- 18:00 qigong
18:00 kolacja
19:00 – 20:30 Tańce etniczne i salsa
21:00 Zajęcia różne, czas wolny

Terminy i ceny:

15 – 21 sierpnia 2021 – 6 dni. Pobyt od obiadu w niedzielę o godz. 14.30, zakończenie w sobotę o godz.11.
Cena obejmuje: 6 noclegów, wyżywienie (3 posiłki dziennie), zajęcia (ok. 5 godz/dzień) – 1550
Dla uczestników wakacji 2020 cena z rabatem – 1490 zł.

Zaliczka:

Zaliczkę 490 zł prosimy wpłacić do 7 dni od potwierdzenia zgłoszenia.
Przy rezygnacji przed 1.07 zwracamy całą wpłaconą kwotę, między 2.07 a 15.07 zwrot 50% zaliczki, po tym terminie zaliczki nie zwracamy.

Konto:

Beata Tymes 
ING Bank 27 1050 1575 1000 0090 7626 5397
„Wakacje 08.21 [nazwisko] „
Istnieje mozliwość wystawienia rachunku – pod warunkiem przesłania danych firmy przed wpłatą zaliczki.

Kontakt i zapisy: 

Beata Tymes
beata.tymes@11dom.pl
tel. 660 350 606

organizator: 11 Dom – Ośrodek Tańca Ruchu i Rozwoju, Wrocław