11Dom    kontakt
Strona główna >>Wakacje >> Wakacje z tańcem i ruchem 2019  
 

VIII Wakacje z tańcem i ruchem - lato 2019

SIERPIEŃ 12 - 18.08.2019 – 6 dni -
Dom Pod Lipą w Silnej Nowej

Miłośników tańca, spragnionych ruchu, wszechstronnego aktywnego odpoczynku i głębokiego relaksu - zapraszamy na wakacje do Silnej Nowej. Będziemy tam tańczyć, poruszać się zgodnie z potrzebami naszego ciała, odkrywać różnorodne rytmy i formy, uważnie praktykować i beztrosko się bawić.

Proponujemy zajęcia z ćwiczeniami świadomości ciała i intuicyjnego ruchu, swobodną salsę, etniczne tańce i wywodzący się z Chin qigong.

Zapraszamy tych, którzy od lat podążają ścieżką tańca i tych, którzy dopiero na nią wstępują. Zadbamy o to, żeby niezależnie od wieku, kondycji, umiejętności, każdy mógł skorzystać z możliwości, jakie dają te różne formy ruchu.

Zaplanowanych zajęć będzie 5 godzin dziennie, pozostały czas wypełnimy innymi wakacyjnymi przyjemnościami np.: spacerami po pięknej okolicy, pływaniem w jeziorze, jeżdżeniem na rowerach, śpiewaniem przy ognisku, leniwym nicnierobieniem.


Opis zajęć
Prowadzące
Miejsce
Plan zajęć
Terminy i ceny
Zaliczki
Kontakt i zapisy

Zdjęcia z wakacji 2011-2013 i filmSalsa – tańczymy salsę sueltę, czyli swobodną z dużą domieszką improwizacji, w grupie. W myśl, że ten najlepiej tańczy salsę, kto się nią najbardziej umie cieszyć. Bawimy się znajdowaniem pełni ruchu w prostych krokach, harmonii przy zachowaniu indywidualnego stylu. Czasem w szalonych mocno afrykańskich brzmieniach, czasami powolnych i lirycznych. Pozwalamy, żeby transowe rytmy rozluźniały nas, budziły energię i beztroską radość.

Ćwiczenia świadomości ciała - W trakcie zajęć będziemy uświadamiać sobie ruch w naszym ciele, pogłębiać odczuwanie zmysłów, przepływu energii. Będziemy poruszać się spontanicznie, intuicyjnie, eksplorując różne sposoby bycia w przestrzeni, doświadczania swojej obecności i kontaktu z innymi osobami. Twórczo włączymy do tańca bogactwo nowych możliwości.

Tańce z innych stron świata – czerpiemy ze źródeł różnych kultur, wybieramy proste układy, takie, które można od razu albo po krótkim przygotowaniu zatańczyć. Nawet jeśli się nigdy nie tańczyło ‘kroków’, można włączyć się w krąg czy układ i dać się porwać, zarazić. Zadziwić się, że to wciąga, daje moc. Ulubione nasze tańce to Speckherin, serbska Biserka, macedońska Gajda, rosyjskie Walenki, żydowski Nigun Atik i Ma navu, grecko-armeńskie Misirlou, irlandzki Winds on The Tor, szkocki Canadian Barn Dance i szkocko-irlandzko-bretoński Circassian.

Qigong – poznajemy i praktykujemy ćwiczenia stylu nazywającego się Lecący Żuraw. Wywodzi się on z wielowiekowej tradycji chińskiego qigongu. Jego płynne, spokojne ruchy zostały dobrane tak, że otwierają wszystkie meridiany w ludzkim ciele i odblokowują stawy, dzięki czemu przywracają harmonię energetyczną w organizmie. Jest to też forma ćwiczeń koncentracji uwagi i zwiększania świadomości ciała. Wszystko to służy zdrowiu i lepszemu samopoczuciu. Naszym mistrzem jest Profesor Liu Zhongchun. Więcej na www.qigong.org.pl

Zajęcia prowadzą:
Ania Tymes – salsa suelta, tańce z różnych stron świata, 
Dorota Kamecka – ćwiczenia świadomosci ciała, improwizacja
Beata Tymes - salsa
Basia Starzyńska – qigong i ćwiczenia oczu

Miejsce:

Dom Pod Lipą, w Silnej Nowej (Miedzichowo), niedaleko Pszczewa (lubuskie/wielkopolskie). Działający od wielu lat Ośrodek Osobistego Rozwoju Sylwii i Marcina Remez. W cichym leśnym otoczeniu, blisko pięknego i czystego jeziora Chłop.
Jedzenie: posiłki wegetariańskie lub mieszane
Noclegi: pokoje 3 i 4-osobowe, wspólne łazienki.

Rozkład jazdy PKS Miedzyrzecz, Pszczew

istnieje możliwośc odebrania uczestników z Międzyrzecza i/lub Pszczewa i dowiezienia do Domu pod Lipą.

Dojazd autem i mapki tutaj. Z Wrocławia pojedziemy w kilka samochodów, w miarę możliwości zabierzemy osoby niezmotoryzowane.

Prognoza pogoda dla Pszczewa.

Plan zajęć

Ramowy, przykładowy plan zajęć:
08:15 qigong
09:00 śniadanie
10:00 - 12:00 Ćwiczenia ruchowe na świadomość ciała, Improwizacja
12:00 Zajęcia różne wakacyjne: jeziorko, rowery, śpiewanie, rysowanie,
14:30 obiad
15:00 Zajęcia różne, czas wolny
17:00- 18:00 qigong
18:00 kolacja
19:00 - 20:30 Tańce etniczne i salsa
21:00 Zajęcia różne, czas wolny

Terminy i ceny:

12.08 - 18.08.19 – 6 dni. Pobyt od obiadu w poniedziałek o godz. 14.30, zakończenie w niedzielę o godz.12.
Cena obejmuje: 6 noclegów, wyżywienie (3 posiłki dziennie), zajęcia (ok. 5 godz/dzień) - 1230
Dla uczestników wakacji 2018 rabat 100 zł, cena 1130

Zaliczka:

Zaliczkę w wysokości 350 zł prosimy wpłacić do 5. czerwca 2019 (po tym terminie przyjmujemy jeszcze zgłoszenia, w miarę wolnych miejsc).
Przy rezygnacji przed 1.07 zwracamy całą wpłaconą kwotę, między 2.07 a 15.07 zwrot 50% zaliczki, po tym terminie zaliczki nie zwracamy.

Konto:

Beata Tymes 
ING Bank 27 1050 1575 1000 0090 7626 5397
"[nazwisko] wakacje "

Istnieje mozliwość wystawienia rachunku - proszę przesłać dane firmy.

Kontakt i zapisy: 

Beata Tymes
beata.tymes@11dom.pl
tel. 660 350 606

organizator: 11 Dom - Ośrodek Tańca Ruchu i Rozwoju, Wrocław


Formularz zgłoszeniowy:

imię i nazwisko

adres mailowy

nr telefonu

dane firmy do rachunku

Potwierdzenie zgłoszenia przyjdzie na podany adres mailowy


do góry

 

wakacje z tańcem

 

wakacje z tańcem

 

qigong

 

wakacje z tańcem

 

dom pod lipą